Κύπελλο Ελλάδος: Ζαχαριάδης στο «Γεντί Κουλέ», Ιωαννίδης στο Παγκρήτιο
Στο παιχνίδι του Εργοτέλη με την Βέροια που θα γίνει την Τετάρτη (29/10) στις 3μ.μ διαιτητής ορίστηκε ο Κώστας Ιωαννίδης από την Αργολίδα με βοηθούς τους Καρσιώτη από την Κόρινθο και Σωτηρόπουλο από την Αχαϊα , ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Σταυρουλάκης από τα Χανιά.
Στο ματς του ΟΦΗ με την Ξάνθη που θα γίνει την Πέμπτη (30/10) στις 7.30 μ.μ στο «Γεντί Κουλέ» θα σφυρίξει ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από την Μακεδονία, με βοηθούς τους Κωστάρα από την Αιτωλοακαρνανία, και Παστρωμά από την Δυτική Αττική, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Στυλιαράς από την Αιτωλοακαρνανία.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος:
Τρίτη 28 Οκτωβρίου
3μ.μ (ΟΤΕ Sport 4)
A.O Xανιά- Ολυμπιακός Βόλου: Παπαγεωργίου, Φωτόπουλος, Γιαννουγλίδης (Αθηνών), 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)
3μ.μ (ΟΤΕ Sport 5)
Τύρναβος- Αιγινιακός: Μπλούνας, Δόσκορης, Δουδούμης (Φθιώτιδας), 4ος: Σελεμίδης (Πέλλας)
5.15 μ.μ (OTE Sport 4)
Φωστήρας- Παναχαϊκή: Φωτιάδης (Καστοριάς), Γεωργάκης (Ηπείρου), Καραλής (Ηπείρου), 4ος: Σφακιανάκης (Αθηνών)
5.15 μ.μ (OTE Sport 5)
Εθνικός Σερρών – Ηρακλής: Γρατσάνης, Κουρέντας, Ntαλούκας (Τρικάλων), 4ος: Σέζος (Κιλκίς)
7.30 μ.μ (OTE Sport 1)
AEK- Ηρακλής Ψαχνών: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής), Παπανικολάου, Κωνσταντόπουλος (Κορίνθου), 4ος: Τσιαμούρης (Πειραιά)
Τετάρτη 29 Οκτωβρίου
3μ.μ (OTE Sport 5)
Λεβαδειακός- Πλατανιάς: Θάνος (Γρεβενών), Τάτσης (Ηπείρου), Πασχάλης (Ηπείρου), 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
3μ.μ (OTE Sport 4)
Ατρόμητος- Πανθρακικός: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας), Κοντίζας (Πειραιά), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)
3μ.μ (OTE Sport 5)
Εργοτέλης- Βέροια: Ιωαννίδης (Αργολίδας), Καρσιώτης (Κορίνθου), Σωτηρόπουλος (Αχαϊας), 4ος: Σταυρουλάκης (Χανίων)
5.15 μ.μ (OTE Sport 4)
Αστέρας Τρίπολης- Καλλονή: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Γκάγκας (Λάρισας), Σταθόπουλος (Ηλείας), 4ος: Ντίτσος (Πρέβεζας)
7.30 μ.μ (OTE Sport 1)
Ολυμπιακός- Πανιώνιος: Μαντάκης, Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Σίπκας (Πέλλας), 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
7.30 μ.μ (OTE Sport 2)
ΠΑΟΚ- ΠΑΣ Γιάννινα: Δελφάκης, Αναστόπουλος, Πετρόπουλος (Αρκαδίας), 4ος: Τοπούζης (Θράκης)
Πέμπτη 30 Οκτωβρίου
3μ.μ (OTE Sport 4)
Κέρκυρα- Απόλλων 1926: Μήτσιος (Ηπείρου), Μπαλτάς (Αχαϊας), Μαγιάννης (Άρτας), 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
3μ.μ (OTE Sport 5)
Ερμής Ερμιονίδας- Απόλλων Σμύρνης: Κορδολαίμης, Σπυρόπουλος, Πολυχρονιάδης (Δυτικής Αττικής), 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)
5.15 μ.μ (OTE Sport 4)
Νίκη Βόλου- Ζάκυνθος: Βοσκάκης, Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Καμπούρης (Εύβοιας), 4ος: Τζιοβάρας (Φθιώτιδας)
7.30 μ.μ (OTE Sport 4)
ΟΦΗ- Ξάνθη: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), Κωστάρας (Αιτωλοακαρνανίας), Παστρωμάς (Δυτικής Αττικής),
7.30 μ.μ (OTE Sport 1)
Παναθηναϊκός- Παναιτωλικός: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας), Φωτόπουλος, Γιαννουγλίδης (Αθηνών), 4ος: Κοσικίδης (Αθηνών)